EP 1/10 Buggy Front Wheel Rim and Tyres - Pair
Buggy Front Rim and Tyres w/ 10mm Hex
SKU: TW0404
$9.95
RRP $19.95
In Stock
EP 1/10 Buggy Front Wheel Rim and Tyres - Pair
Buggy Front Rim and Tyres w/ 10mm Hex
Louise Part # LT391
The LT391 is a pre-mounted and glued 1/10th scale front buggy tire and wheel set.
Specifications
- Item: 1/10 Scale EP Buggy Front Tyre
- SKU: LT391
- Scale: 1/10
- Discipline: Electric Powered (EP) Off-road Buggies (usually fits 2WD or 4WD front axles depending on your specific model).
| SKU | TW0404 |
| Barcode # | 5413911280570 |
| Brand | Louise |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.