E-Groove 1/10 Buggy Sport Wheel Rim and Tyres - Pair
Buggy Rear Rim and Tyres w/ 10mm Hex
SKU: TW0400
$9.95
RRP $19.95
In Stock
E-Groove 1/10 Buggy Sport Wheel Rim and Tyres - Pair
Buggy Rear Rim and Tyres w/ 10mm Hex
Louise Part # LT392S
The LT392S is a pre-mounted and glued 1/10th scale rear buggy tire and wheel set E-Groove sport series.
Specifications
- Vehicle Fitment: 1/10th scale buggies (typically fits rear)
- Hex Size: 10 mm
- Wheel Diameter: 86 mm
- Offset: 0
- Rim Colour: White
- Tread Pattern: Small block pin / E-Groove
| SKU | TW0400 |
| Barcode # | 5413911280570 |
| Brand | Louise |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.008000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.