Cordless Beard Trimmer with Digital Display
Beard Trimmer Kit
SKU: GN1086
$29.95
RRP $59.94
In Stock
Cordless Beard Trimmer with Digital Display
Beard Trimmer Kit
Features:
- Ultra-quiet, powerful performance
- Self-sharpening precision blades
- Ideal for detailing, fades and touch-ups
- Cordless operation with 800mAh rechargeable battery
- Digital display showing battery level, speed settings and charging status
Specifications:
- Zinc alloy body
- LED display
- Dual-speed settings: 6500 / 7000 RPM
- Power: 3W
- 800mAh rechargeable lithium battery
- Charging time: 2 hours
- Working time: up to 200 minutes
- USB-C fast charging cable included
- Accessories: Cleaning brush, oil bottle and 3 guide combs(1/2/3mm)
| SKU | GN1086 |
| Barcode # | 9351634093021 |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.