0.3m Anderson Style To 2.1mm DC Plug Cable
0.3m Anderson Plug with 2.1mm DC Plug Lead
SKU: PS6094
$19.95
RRP $39.95
In Stock
0.3m Anderson Style To 2.1mm DC Plug Cable
0.3m Anderson Plug with 2.1mm DC Plug Lead
This 2.1mm DC jack adapter allows you to power DC appliances from an Anderson style output. This adapter can also be used with portable power generators with 2.1mm solar inputs.
Click HERE to see other Anderson Cables and Leads
3 Month Warranty
| SKU | PS6094 |
| Barcode # | 9321758258958 |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001350000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.