Student Desk Lamp
Flexible & Practical Desk Lamp
SKU: OP1079
$19.95
RRP $35.95
In Stock
Student Desk Lamp
Flexible & Practical Desk Lamp
The student Desk Lamp is a classic desk lamp with a flexible neck to direct light where you need it. Compact and practical, it has an easy to reach the switch on its base and features a classic white finish to complete any study or work area.
- Basic mains powered desk lamp
- Flexible neck for easy adjustment
- Integrated switch on its base
- 230-240V, 50Hz
- Cable length 1.5m
- Requires E27 25W light globe Max.(not included.)
- Available Colour: Black & White
3 Month Warranty
| SKU | OP1079 |
| Barcode # | 9351634087723 |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.8600kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Shipping Cubic | 0.005355000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Desk Lamps
By: Brian on 15 March 2026Lamps were exactly what we were looking for. Arrived promptly and well wrapped to protect against damage. Would use and recommend auselectonicsdirect again.
(5)