Lightning to USB Cable - 50cm
50cm cable ideal for tight spaces
SKU: MC0029
$10.95
RRP $15.95
In Stock
Lightning to USB Cable - 50cm
50cm cable ideal for tight spaces
● Compatible with iPhone, iPad and iPod with Lightning port.
● 50cm cable ideal for use in tight spaces
● Supports 2.4A fast charging your devices
● Supports data transfer speeds of up to 480 Mbps
● Much safer with built-in smart chip
● Enhanced durability, strong fiber nylon braided cable
3 Month Warranty
| SKU | MC0029 |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.020m |
| Shipping Cubic | 0.000252000m3 |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.050m |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.