8 Way Black Power Board with 2 x USB A Charging Ports
2 Outlet Powerboard with USB A Charging Ports
SKU: PB9062
$49.95
RRP $99.95
In Stock
8 Way Black Power Board with 2 x USB A Charging Ports
2 Outlet Powerboard with USB A Charging Ports
8 way AC power board with 2x USB-A charging ports. Ideal for home and office. There is an illuminated On/Off power master switch to turn on or off the power supply to all the sockets. Includes surge and overload protection.
Specifications
Cable 1.5M
Colour Black
Cord 1.5M
Current 10A max
Filter Surge
Switch Illuminated
Type 8 Way
USB 2x USB 1A max
Voltage 240Vac
| SKU | PB9062 |
| Barcode # | 9351634000005 |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Shipping Cubic | 0.001050000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.