3m Anderson Style To Bare Wire Cable w/ 15A In Line Fuse
3m Anderson Plug with Bare Wire Lead
SKU: PS6092
$14.95
RRP $29.95
In Stock
3m Anderson Style To Bare Wire Cable w/ 15A In Line Fuse
3m Anderson Plug with Bare Wire Lead
A bare end 3m cable fitted with Anderson style connector and 15A inline fuse. Ideal for connection to appliances and remote DC power systems.
Cable type: 16AWG twin core
Cable type: 16AWG twin core
Click HERE to see other Anderson Cables and Leads
3 Month Warranty
| SKU | PS6092 |
| Barcode # | 9321758258958 |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001350000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.