2 Way Power Board with 2 x USB A & 2 x USB C Charging Ports
2 Outlet Powerboard with USB A & C Charging Ports
SKU: PB9064
$49.95
RRP $99.95
In Stock
2 Way Power Board with 2 x USB A & 2 x USB C Charging Ports
2 Outlet Powerboard with USB A & C Charging Ports
Two mains outlets plus 2x USB-A & 2x USB-C charging ports (5V 3.4A max. 17W total) for powering your laptop as well as charging your mobile devices. Includes a 0.9M AC power cord.
Specifications
Amps 3.4A Total
Colour White
Length 0.9M
Power 10A max
Type 2 Way
USB 2x USB-A, 2x USB-C 3.4A max
USB Outlet 2x USB, 2x USB-C 3.4A max
Cord 0.9M
Voltage 240Vac
| SKU | PB9064 |
| Barcode # | 9351634000005 |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Shipping Cubic | 0.001050000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.