15A IEC C19 to C20 Heavy Duty Extension Cable - 1m
IEC Plug to Socket Extension Lead
SKU: PS8025c
$18.95
RRP $39.95
In Stock
15A IEC C19 to C20 Heavy Duty Extension Cable - 1m
IEC Plug to Socket Extension Lead
15A IEC C19 TO C20 LEAD
IEC C19 To C20 240Vac 15A Plug. As used in some industrial style equipment (UPS, etc.
Description 15A IEC C19 TO C20 2.0M
Colour Black
Plug 1 IEC C19
Plug 2 IEC C20
Size 1.5mm²
Type IEC C19-C20
| SKU | PS8025c |
| Brand | Aus Electronics Direct |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Aus Electronics Direct users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.